MENÜ
Kıbrıscık Gezi Rehberi
Kıbrıscık Gezi Rehberi
Kıbrıscık Dağ Evleri

İlçe Merkezi

Bolu merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alan Kıbrıscık ilçesi, muhteşem Köroğlu Dağları manzaraları ve Yazıca Yaylası gibi ünlü yaylalarıyla özellikle yaz aylarında Türkiye'nin her yerinden gelen tatilciler tarafından ziyaret ediliyor. İlçe, aynı zamanda lezzetli pirinçleri ile yapılan yöresel yemekleri ile gastronomi meraklılarının da ilgisini çekiyor.

Kıbrıscık Dağ Evleri

Yayla Gezileri

Belen, Karaköy, Kökez, Bölücekkaya, Deveören ve Karadoğan gibi yemyeşil yaylalarıyla yayla turizmi konusunda oldukça gelişen Kıbrıscık’ta yaz aylarında düzenlenen yayla şenliklerine katılarak da eğlenebilirsiniz.

Kıbrıscık Dağ Evleri

Karagöl Tabiat Parkı

Sahip olduğu orman ve göl peyzajları ile ziyaretçiler için eşsiz manzara güzellikleri ve rekreasyonel olanaklar sunmaktadır. Doğa yürüyüşü, bisiklete binme, olta balıkçılığı, piknik, spor vb. aktiviteler için son derece uygundur.

Kıbrıscık Dağ Evleri
Çivril ve Kınıkçı Kanyonu

Çivril ve Kınıkçı kanyonları görülmeye değer eşsiz gün batımına şahit olmanızı sağlar hem de treking severler için oldukça verimli iki yer. Çivril Deresinin üst kısmında İnanca’dan başlayarak Uludere’ye kadar uzanan vadi gittikçe derinleşerek kanyonları oluşturmaktadır. Her mevsim ve günün her saatinde hem kanyonda hem orman içinde oldukça keyifli bir yürüyüş yapıp bolca dağ havası alabilirsiniz.

Kıbrıscık Dağ Evleri

Uludere vadisi ve tarihi mağaralar

İlçenin güneyinde, doğudan batıya doğru uzanan Uludere, Seben İlçesi Çeltikderesi Köyünün batısından Seben Çayı ile birleşerek Çayırhan civarında Sarıyar Barajına ulaşır. İlçe sınırları içinde sırasıyla Cuma Deresi, Şaduman, Uludere isimleri verilir. Bu vadi sarp kayalıkları ve doğul güzelliği ile görülmeye değer bir alandır. Aynı vadi üzerinde, ilçe merkezinin güneybatısında Alcının Kaya, Belen Köyü’nün güneyinde Kaleönüm (Elliönü) Mağaraları, Çukur’da bulunan tarihi çeşmeleri ile tarihi ve turistik bir değer taşımaktadır. Dere boyuncu uzanan sarp kayalıklar ve peri bacaları çok ilgin görüntüler arz etmektedir. Çeltik tarlaları, elma bahçeleri, üzüm bağları vadiye ayrı bir güzellik katmaktadır. Aynı zaman da derede tatlı su balıkları da bulunmaktadır.